tel. 41 344-40-53

Aktualności

Centrum Medyczne Crossmed Sp. z o.o. w Kielcach stale dąży do zapewniania Pacjentom opieki medycznej na najwyższym poziomie, między innymi dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii

Z przyjemnością informujemy, że od października w naszym CM Crossmed dostępne jest nowoczesne badanie laryngologiczne z endoskopią, nieocenione w diagnostyce różnego rodzaju chorób uszu, nosa, zatok, gardła i krtani. Endoskopia laryngologiczna daje możliwość postawienia precyzyjnego rozpoznania, zaplanowania odpowiedniego leczenia oraz dalszej kontroli choroby. Polega ona na wprowadzeniu przez usta, nozdrza albo ujście przewodu słuchowego zewnętrznego, specjalnego narzędzia zakończonego kamerą, nazywanego endoskopem.

Kiedy warto wykonać badanie endoskopowe?

Endoskopia jest obecnie podstawowym i nieodłącznym elementem pełnego badania laryngologicznego. Badanie endoskopowe nie niesie ze sobą ryzyka powikłań.

Wskazania do endoskopii nosa obejmują między innymi:
 • śluzowo-ropny wyciek z nosa,
 • ból lub uczucie rozpierania twarzy,
 • niedrożność nosa,
 • przekrwienie przegrody nosa,
 • osłabiony węch lub utratę węchu.
Endoskopowe badanie krtani jest wskazane dla pacjentów z dolegliwościami takimi jak:
 • zmiana głosu,
 • przewlekły kaszel,
 • zaburzenia oddychania,
 • chrypka,
 • uczucie przeszkody lub ból podczas przełykania.

W CM Crossmed badania wykonujemy przy użyciu Video-Nasofiberoskopu (videolaryngoskopu) Model M28 z monitorem 8'' , dzięki czemu uzyskiwane obrazy cechują się wysoką wartością diagnostyczną.

Z wielką przyjemnością informujemy przyszłe mamy, iż w ramach usług poradni ginekologiczno-położniczej wykonujemy badanie KTG.

Badanie KTG to jedno z najczęściej wykonywanych badań u kobiet w ciąży.

KTG w ciąży, czyli badanie kardiotokograficzne służy ocenie czynności serca płodu, aktywności ruchowej płodu i aktywności skurczowej macicy. Ocena ta dokonywana jest za pomocą urządzenia kardiotokografu, który pomiary przedstawia w postaci kardiotokogramu (wykresu).

KTG w ciąży jest badaniem bezinwazyjnym o dużym znaczeniu diagnostycznym. Wykonywane jest zarówno w przebiegu ciąży prawidłowej jaki i takiej, która obarczona jest ryzykiem przedwczesnego porodu.

Jak zapisać się na badanie KTG?

Centrum Medyczne Crossmed Sp. z o.o. dysponuje aparatem KTG – Luckome L8

 Badanie można wykonać podczas wizyty u naszego ginekologa (NFZ) po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerami telefonów: 413444053 lub 696040080

Badanie można również wykonać prywatnie - cena badania to 50 zł.

PAŹDZIERNIK to miesiąc, który przypomina nam o ważnej sprawie – zdrowiu kobiet

Dołączamy do globalnej inicjatywy z okazji Miesiąca Świadomości Raka Piersi. Chcemy podkreślić, jak istotne jest dbanie o nasze zdrowie, regularne badania i edukacja na ten temat.

Czym jest rak piersi?

Rak piersi (rak gruczołu piersiowego, rak sutka) to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet, który najczęściej wywodzi się z tkanki nabłonkowej gruczołu piersiowego. Jest to groźna choroba nowotworowa, ponieważ zazwyczaj przez długi czas nie daje ona żadnych objawów, a w momencie jej wykrycia bardzo często występują już przerzuty komórek nowotworowych do innych narządów, np. do płuc, wątroby, mózgu lub kości. Dlatego też najważniejszym czynnikiem warunkującym wyleczenie jest odpowiednio wczesne postawienie diagnozy, które możliwe jest dzięki odpowiedniej profilaktyce i regularnym badaniom, w tym samokontroli prowadzonej przez kobiety.

Jak możemy pomóc?

 1. Regularne badania profilaktyczne – nie zapominajmy o badaniu ultrasonograficznym (USG) piersi oraz badaniu mammograficznym piersi
 2. Edukacja - dzielmy się informacjami o znakach i objawach raka piersi, aby pomagać naszym bliskim

RAZEM możemy zdziałać wiele. Niech październik będzie miesiącem, w którym szczególnie troszczymy się o zdrowie kobiet!

Świadczymy badania w kierunku nowotworów piersi:

 • badanie ultrasonograficzne (USG) piersi,
 • biopsja gruboigłowa,
 • biopsja mammotomiczna.
Zapraszamy do zapisów: tel.: 413444053 lub 696040080

Program 40 PLUS